Erlet Shaqe


Ata Sy


Që herën e parë që të takova ty,
Nuk mund të harroj ata sy,
Dhe me vonë arrita të kuptoj,
Se me ty kudo doja të jetoj,
Ndihem shumë i lumtur kur jam bashkë me ty,
Dhe falënderoj Zotin që më afroi me ata dy sy,
Në fillim mendoja për ty si një shoqe vërtet të mirë,
Por kuptova se ndjenjat e mia ishin të pafundme për ty në atë hapësirë,
Kisha frikë që ti shpjegoja, nuk dija si po reagoja,
Kuptoja që ti ndjeje me shumë,
Dhe fjalët ishin të lehta për tu thënë nga unë,
Sido që të silleshe ashpër apo me gabime,
Ti që nga fillimi ke qenë në zemrën time,
Kujtohu kur vetëm ty, ti kam thënë këto fjalë,
Që ngaherë do jesh në zemrën time të gjallë,
Qiejt e jetës time janë errësuar,
Vetëm ti je e aftë që këto re të errëta, ke për ti larguar,
Unë kurrë skam për tu ndjerë kështu përsëri,
Dhe kjo është me siguri,
Jam shume i lumtur që ne u takuam,
Vetëm tani jeta ime është e kompletuar.

Submitted: Saturday, September 03, 2011

Form:


Do you like this poem?
0 person liked.
0 person did not like.

Read this poem in other languages

This poem has not been translated into any other language yet.

I would like to translate this poem »

word flags

What do you think this poem is about?

Comments about this poem (Ata Sy by Erlet Shaqe )

Enter the verification code :

There is no comment submitted by members..

Trending Poets

Trending Poems

 1. Still I Rise, Maya Angelou
 2. The Road Not Taken, Robert Frost
 3. Dreams, Langston Hughes
 4. Phenomenal Woman, Maya Angelou
 5. If, Rudyard Kipling
 6. Fire and Ice, Robert Frost
 7. I Know Why The Caged Bird Sings, Maya Angelou
 8. Stopping by Woods on a Snowy Evening, Robert Frost
 9. Daffodils, William Wordsworth
 10. Alone, Maya Angelou

Poem of the Day

poet Oscar Wilde

(In memoriam
C. T. W.
Sometime trooper of the Royal Horse Guards
obiit H.M. prison, Reading, Berkshire
July 7, 1896)

I

He did not wear his scarlet coat,
...... Read complete »

 

Modern Poem

poet Ruth Stone

 

Member Poem

New Poems

 1. Saints Rising, George Egba
 2. Hiroshima., Tony Adah
 3. Sun Exposed, Prasad Natarajan
 4. Libra Scale, Kewayne Wadley
 5. To Kill Another Man, Randy McClave
 6. the sun left a souvenir, signed and ever.., Mandolyn ...
 7. A Birdlime., Tony Adah
 8. Cycle, Shannon Malone
 9. The Little cat., Tony Adah
 10. Time Away, Larry Ninas
[Hata Bildir]