Genc Kastrati


E Kam Mbajtur Fjalen - Poem by Genc Kastrati

E kam mbajtur fjalen
te mos jete e lene pas dore;
detit ne thellesi i kam cuar pershendetje,
thesaret e mbuluar me margaritar
heshtin dhe shpalosin brenda sekretin.
Te kam mes lisave te gjate, neper fletet e gjetheve
mendimet shperbehen ne grimca theniesh,
trokasin ne mesazhe tingellimat e eres;
asgje nuk eshte memece, flet gjithcka per ty,
gjurment ne toke, shikimet drejt qiellit, bubullimat
e kohes sate kur gjuajne mbi mua,
e kam mbajtur fjalen te jesh
vetem e monologut tim.

Topic(s) of this poem: poem


Comments about E Kam Mbajtur Fjalen by Genc Kastrati

There is no comment submitted by members..

Maya Angelou

Phenomenal WomanRead this poem in other languages

This poem has not been translated into any other language yet.

I would like to translate this poem »

word flags


Poem Submitted: Tuesday, July 4, 2017[Report Error]