skender iljaz braka

Freshman - 577 Points (15.12.1954 / Durres)

Mall Per Detin - Poem by skender iljaz braka

Buze detit kam qendruar. Mermer i bardhe, vetmitar. Me nje vale shpesh meditoj. Une biri yt mergimtar. Tash larg te kam e dot s'te prek. Krelat s'mund t'i ledhatoj. Me mungon aroma jote. E bukura vash qe dashuroj. Me mungon blegerima, zog i bukur maje lisit. Uji i kroit lart ne shpate. Me mungon dhe vlage e plisit.

Topic(s) of this poem: art


Comments about Mall Per Detin by skender iljaz braka

There is no comment submitted by members..Read this poem in other languages

This poem has not been translated into any other language yet.

I would like to translate this poem »

word flags


Poem Submitted: Thursday, July 3, 2014

Poem Edited: Thursday, July 3, 2014


[Report Error]