skender iljaz braka

Freshman - 728 Points (15.12.1954 / Durres)

Kur Kthehemi Nga Varret.. - Poem by skender iljaz braka

Mbi varre vëm lule.
Derdhim lot pikëllimi.
Ne që vijmë nga përbuzjet,
nga urrejtja,
zëmërimi.
Më pas mendueshëm kthehemi.
Kokëulur, si male të shtypur
prej peshës së hidhërimit.
Dhe nën heshtje themi:
- Çudi, si s' muarëm pak nga varret,
që njëri pas tjetërit rrinë ngjeshur

Topic(s) of this poem: art


Comments about Kur Kthehemi Nga Varret.. by skender iljaz braka

There is no comment submitted by members..Read this poem in other languages

This poem has not been translated into any other language yet.

I would like to translate this poem »

word flags


Poem Submitted: Monday, July 7, 2014

Poem Edited: Monday, July 7, 2014


[Report Error]